B grupės vitaminai, tokie kaip tiaminas (B1), riboflavinas (B2), niacinas (B3), pantoteno rūgštis (B5), piridoksinas (B6), biotinas (B7), ir inozitolis (B8) reikalingi užtikrinti sveiką plaukų augimą. Šios grupės vitaminai atsakingi už plaukų augimą, todėl jų trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą.
Vitaminas B1 nesintezuojamas žmogaus organizme ir pasisavinamas su maistu. Iš pradžių, dėl šio vitamino trūkumo pablogėja nervų laidumas, ir pasireiškia adenozino trifosfato trūkumas.
Vitaminas B2 reikalingas raudonųjų kraujo kūnelių formavimosi procese, antikūnų gamybai, plaukų augimo reguliavimo ir nagų bei odos keratinizacijos procesuose. Jis reguliuoja skydliaukės veiklą. Riboflavino trūkumas žmonėms išoriškai pasireiškia burnos gleivinės pakitimais, cheilitu, įtrūkimais lupų kampučiuose (kampinis stomatitas), seborėjiniu dermatitu, ypatingai juoko raukšlėse, nosies sparnelių, ausų ir akių vokų srityse. Akių sutrikimai, pvz., katarakta, konjunktyvitas ir keratitas taip pat dažni sutrikimai. Esant šio vitamino trūkumui, dažnai pasireiškia anemija, raumenų silpnumas ir deginantis pėdų skausmas. Vitaminas B2 reikalingas užtikrinti sveiką plaukų augimą.
Vitaminas B3 (vitaminas PP, niacinas) organizme paverčiamas nikotinamidu, kuris dalyvauja riebalų, baltymų, amino rūgščių ir purino apykaitoje, taip pat audinių kvėpavimo ir biosintezės procesuose. Jis plečia kraujagysles (įskaitant smegenų kraujagysles), pagerina mikrocirkuliaciją, pasižymi švelniu antikoaguliantų poveikiu (pagerina kraujo fibrinolitinę veiklą), sustiprina atmintį ir judesių koordinaciją. Taip pat dalyvauja plaukų melanino gamyboje. Dėl vitamino B3 trūkumo pablogėja plaukų augimas ir gali prasidėti priešlaikinis plaukų žilimas.
Vitaminas B5 (pantoteno rūgštis, pantenolis, dekspantenolis) atsakingas už audinių regeneraciją, ypatingai odos ir gleivinės. Pantenolis yra vienintelis vitaminas, kuris gerai absorbuojamas, kai naudojamas ant odos. Dekspantenolis organizme paverčiamas pantoteno rūgštimi, kuri reguliuoja angliavandenių ir riebalų apykaitą bei dalyvauja acetilcholino, kortikosteroidų ir porfirinų sintezėje. Šis vitaminas pagreitina mitozę, sustiprina kalogenų audinius, pasižymi atstatomuoju, metaboliniu ir uždegimą slopinančiu poveikiais.
Vitaminas B6 (piridoksinas) padeda efektyviai panaudoti gliukozę ląstelėse, pagerina smegenų audinių apykaitą, kadangi jis yra pagrindinis amino rūgščių apykaitos ir didžiosios dalies neurotransmiterių į centrinę nervų sistemą sintezės katalizatorius. Todėl, vitaminas B6 pagerina smegenų veiklą, padeda sustiprinti atmintį ir psichinę būklę. Taip pat žinomas kaip „vitaminas antidepresantas“, kadangi dalyvauja „laimės hormono“ serotonino sintezėje, reguliuoja apetito jausmą ir miego kokybę. Dėl vitamino B6 trūkumo pablogėja gliutamino apykaita, tai sukelia centrinės nervų sistemos veiklos sutrikimus (traukulius, ir t. t.). Dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamybos ir gliukozės įsisavinimo į nervų ląsteles procesuose. Dėl vitamino B6 trūkumo atsiranda nuovargis, depresija, slenka plaukai, skilinėja lūpų kampučiai, pablogėja kraujotaka, tirpsta galūnės, pasireiškia artritas, ir raumenų silpnumas. Vitaminas B6 apsaugo nuo pleiskanų.
Biotinas (vitaminas B7) yra baltymų ir riebalų apykaitą reguliuojantis kofermentų komponentas, pasižymintis dideliu aktyvumu. Biotino trūkumas pasireiškia plaukų slinkimu, pleiskanojimu ir seborėja. Biotino trūkumui taip pat būdingi odos pažeidimai, blyškus, balkšvas lygus liežuvis, mieguistumas, depresija, raumenų minkštumas ir silpnumas, hipotonija, didelis cholesterolio ir cukraus kiekis kraujyje, anemija, apetito praradimas ir pykinimas.
Vitaminas A (retinolis) naudojamas beveik visų odos ligų (aknės, seborėjos, psoriazės, ir kt.) gydymui. Jei yra odos pažeidimų (žaizdų, saulės nudegimų), vitaminas A paspartina gijimo procesą ir stimuliuoja kolageno sintezę, pagerina regeneruojančio audinio kokybę ir sumažina infekcijų riziką.
Vitaminas A dalyvauja steroidų hormonų (įskaitant progesteroną) sintezėje. Kadangi vitaminas A ir β-karotinas yra galingi antioksidantai, jie naudojami vėžinių ligų prevencijai ir gydymui. Vitaminas A ir β-karotinas saugo ląstelių membranas nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, be to β-karotinas taip pat neutralizuoja pavojingiausių tipų laisvuosius radikalus. Vitaminas A reikalingas normaliam imuninės sistemos funkcionavimui ir yra nepakeičiamas kovojant su infekcijomis. Vitaminas A suteikia plaukams elastingumo, sustiprina juos ir sulaiko ultravioletinius spindulius. Kai trūksta šio vitamino, galvos oda gali pradėti pleiskanoti, o plaukai tampa ploni ir trapūs.
Vitaminas E (tokoferolis) yra pagrindinis maitinamasis antioksidantas. Jis sulėtina ląstelių senėjimo dėl oksidacijos procesą, pagerina ląstelių mitybą, sustiprina kraujagyslių sieneles, apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo ir padeda juos išskaidyti. Vitaminas E dalyvauja ląstelių dalijimosi, kvėpavimo ir apykaitos procesuose. Išoriškai vartojamas vitaminas E padeda odai gyti ir sumažina randų audinių susiformavimo riziką. Taip pat tokoferolis padeda gydyti egzemą, odos opas, pūslelinę ir seborėją. Dėl Vitamino E trūkumo pradeda slinkti plaukai.
Vitaminas C (askorbo rūgštis) taip pat yra naudojamas norint išvengti plaukų slinkimo. Jis pagerina kapiliarų tonusą ir vientisumą. Vitamino C trūkumas blogina mikrocirkuliaciją, todėl plaukai gali pradėti slinkti, kurie ypač gerai turi būti aprūpinami krauju. Vitaminas C pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, padeda įsisavinti geležį, be kurios plaukai taptų trapūs ir blankūs. Vitaminas C padeda įveikti stresą – vienu iš didžiausių gražių plaukų priešų.