Divination Simone DeLuxe asortimento veikliųjų medžiagų terminų žodynas

Adenozinas

Šiuolaikinis ir stiprus plaukų augimo faktorius. Adenozinas yra endogeninis nukleozidas, esantis visose kūno ląstelėse. Jis randamas adenozino trifosfato rūgšties (ATP), dalyvaujančios visuose apykaitos procesuose, struktūroje bei yra ląstelių energijos šaltinis. Adenozinas stimuliuoja plaukų augimą, darydamas poveikį plaukų augimo faktoriams: fibroplastų augimo faktoriui 7 (FGF-7) ir kraujagyslių endotelio augimo faktoriui (VEGF).

Apie adenozino veiksmingumą pirmą kartą paskelbta 2003 m. pabaigoje, 11-tame kasmetiniame Plaukų atstatomosios chirurgijos tarptautinės bendruomenės susitikime (ISHRS), ir tai sukėlė didelį susidomėjimą tarp mokslininkų. 2004 m. spalį, Japonijos Sveikatos ministerija oficialiai patvirtino stiprų adenozino veiksmingumą naudojant jį priemonėse nuo plaukų slinkimo.

Taip pat adenozinas yra stipri vazodilatacinė medžiaga, kurios vazodilatacinis mechanizmas susijęs su padidėjusiu K+ laidumu ir Ca2+ elemento slopinimu ląstelėse cAMP (ciklinio adenozino monofosfato) pagalba. Dėl šio efekto, ši medžiaga prilyginama minoksidilui – iki šiol stipriausiam žinomam plaukų augimo stimuliatoriui.

Tikrojo vynmedžio lapų ekstraktas

Ekstrakto sudėtyje yra pektino medžiagų, organinių rūgščių, eterinio aliejaus ir karotino. Vynuogių sudėtyje yra trijų tiesiogiai su kraujotaka ir kraujodaros sistema susijusių vitaminų: folio rūgšties, vitamino K ir vitamino P, stiprinančių kraujagyslių sieneles.

Vynuogių lapuose gausu vitamino C. Lapai turi antiseptinių, uždegimą slopinančių ir antibakterinių savybių, taip pat padeda gydant pūlingas žaizdas ir opas.

Varis

Varis – gyvybiškai svarbus elementas, kurio yra daugelio vitaminų, hormonų, fermentų ir kvėpavimo pigmentų sudėtyje ir kuris dalyvauja apykaitos, audinių kvėpavimo ir kt. procesuose. Varis labai svarbus normaliai kaulų, kremzlių ir sausgyslių (kalogenas) struktūrai palaikyti, kraujagyslių sienelių elastingumui, odai (elastinas) ir plaukams. Varis sudaro mielinio nervo apvalkalo dalį. Vario poveikis angliavandenių apykaitai pasireiškia per gliukozės oksidacijos greitėjimo ir glikogeno skilimo kepenyse lėtėjimo procesus.

Varis yra daugelio pagrindinių fermentų, tokių kaip citochromo oksidazės, tirozinazės, askorbo oksidazės ir kt., sudėtinė dalis. Varis dalyvauja kūno antioksidacijos apsaugos sistemos veikloje ir yra fermento superoksido dismutacijos, dalyvaujančios deguonies laisvųjų radikalų neutralizacijos procese, kofaktorius. Šis bioelementas pagerina kūno atsparumą kai kurioms infekcijoms, sulaiko mikrobų toksinus ir sustiprina antibiotikų poveikį. Varis turi stiprių uždegimą slopinančių savybių, mažina autoimuninių ligų apraiškas bei padeda įsisavinti geležį. Šis elementas atsakingas už natūralią plaukų spalvą ir padeda kovoti su ėduonimi.

Medetkų ekstraktas

Medetkų galeninių preparatų eksperimentinis tyrimas atskleidė, kad jų įvairiapusį farmakologinį veiksmingumą būtų galima priskirti prie tokių biologiškai aktyvių junginių turtingos sudėties, kaip karotinoidai, flavonoidai ir augalų žiedų vitaminai. Kalendenai ir karotinas yra pagrindinės medetkų veikliosios medžiagos.

Taip pat medetkose gausu obuolių, pentadecilo ir salicilo rūgščių. Medetkų ekstraktas padeda kovoti su pūslelinės virusu. Dėl esamų glikozidų, rauginių medžiagų, saponinų ir vitamino C, medetkų pagrindu paruošti preparatai išsiskiria antiseptiniu ir uždegimą slopinančiu poveikiu ir padeda sustiprinti kraujagysles.

CEGABA (N-karboksi-etil-gama–butiro–rūgštis)

Gama hidroksibutiro rūgštis yra gerai žinomas neuromediatorius, sudarantis nemažą koncentraciją smegenų struktūrose. Karboksietilo gama–aminobutiro rūgštis išgaunama aminorūgščių sintezės metu. Tokiu būdu išgauta medžiaga stimuliuoja, sustiprindama ląstelių mitozės aktyvumą be jokio toksinio poveikio.

Klinikinių bandymų duomenimis, kuriuos atliko GATTEFOSSÉ SAS (Prancūzija), plaukų augimo stimuliacijos efektas grupėje, kurie gavo CEGABA prilyginamas minoksidilio veiksmingumui, tačiau CEGABA grupėje teigiami rezultatai buvo pasiekti greičiau ir be pašalinio poveikio*.

Ši rūgštis, efektyvi kaip monoterapija, taip pat vartojant su vitaminais ir aminorūgštimis (MOKSLINIAI DOKUMENTAI: N-karboksi-etil-gama–butiro /)* patentuotos CEGABA cheminės ir analitinės ataskaitos/palyginimai farmacine anglų kalba / CEGABA poveikis. CEGABA yra LOTION FRESH CELLS DE LUXE sudėtinė dalis.

Hidrolizuotas kalogenas

Kalogenas – tai struktūrinis baltymas, kuris yra pagrindinis jungiamojo audinio komponentas, užpildo tarpą tarp ląstelių ir raumenų skaidulų. Kalogenas palaiko vandens balansą ląstelėse. Kalogenas sudaro 30 % viso žmogaus baltymų svorio bei yra atsakingas už atsparumą, elastingumą, tinkamą odos, nagų ir plaukų drėkinimą bei nuolatinį ląstelių atsinaujinimą. Su amžiumi progresuojantis kalogeno trūkumas pablogina odos, nagų ir plaukų išvaizdos būklę.

Naudojant preparatus su kalogenu, lėtinamas odos senėjimas, gerinamos odos apsauginės funkcijos, skatinamas plaukų ir nagų atsinaujinimas, padeda kovoti su pleiskanomis, psoriaze ir dermatitu, lėtinamas žilų plaukų atsiradimo procesas bei stiprinamos kraujagyslės.

Kalogeno naudojimas prailgina kosmetikos priemonių su ekstraktais ir aliejais poveikį; junginyje su keratinu, kalogenas aktyvina mikroįtrūkimų gydymą ir plaukų būklės atstatymą, pagyvina dažytų plaukų spalvą, suteikia jiems blizgesio bei padengia plaukų paviršių kalogeno (apsauginiu) sluoksniu. Kalogeno poveikis labai svarbus plaukams; taip pat tai yra efektyvus kondicionierius, suteikiantis plaukams formą bei struktūrą.

Lecitinas

Lecitinas – glicerolio esterių, fosfato ir riebiųjų rūgščių (oleino, palmitino ir stearino rūgščių) ir cholino mišinys. Tai vienas iš svarbiausių komponentų, aktyviai dalyvaujančių ląstelių apykaitos procese. Jis svarbus nervų sistemos „maitintojas“, sudaro viršutinio nervinių skaidulų sluoksnio dalį; palaiko optimalią fosfolipidų apykaitą.

Padeda įsisavinti riebaluose tirpius vitaminus: A, D, Е ir K, kurie yra pagrindiniai kūno ląstelių maitintojai. Ši medžiaga skirta ląstelių apvalko statybai, užtikrina jonų ir molekulių perdavimą per biologines membranas. Jau daugelį metų ši medžiaga naudojama kosmetikoje. Lecitinas turi puikių emulsinių savybių, pagerina kitų aktyvių komponentų įsisavinimą į odą bei mažina odos sudirgimą.

Medaus ekstraktas

Tai natūralus drėkinantis ir minkštinantis kompleksas, gausus vitaminų, mikroelementų, mineralinių druskų ir kitų medžiagų.

Medus yra ekologiškas ir tinkamas drėgmės reguliatorius. Pagerina odos ir palukų struktūrą, padeda palaikyti ragenos sluoksnio drėgmę. Medus turi antimikrobinių, priešgrybelinių bei uždegimą slopinančių savybių. Suteikia blizgesio plaukams.

Paprastųjų rėžiukų ekstraktas

Išgaunamas iš nasturtų stiebų ir žiedynų. Nasturtos (arba rėžiukai) stiprina plaukų šaknis. Augalo stiebai ir žiedynai turi eterinio aliejaus, karatinoidų, taninų, didelį kiekį vitamino C, B1, B2 ir E, kalio druskų ir jodo.

Senovės medicinoje buvo naudojamas vitaminų nepakankamumo trūkumui gydyti, taip pat kaip uždegimą slopinantis ir antibakterinis vaistas.

Pantenolis

Ši medžiaga yra pantoteno rūgšties, kuri priskiriama prie vandenyje tirpių B grupės vitaminų, atsakingų už angliavandenių, baltymų ir riebalų apykaitą, darinys. Šios medžiagos maža molekulinė masė, hidrofilizmas ir mažas poliškumas padeda medžiagoms įsiskverbti į visus odos sluoksnius.

Užtepus pantenolio ant odos, jis greitai susigeria ir pavirsta į pantoteno rūgštį. Atlieka svarbų vaidmenį energijos išlaisvinimo iš angliavandenių procese, riebiųjų rūgščių sintezės ir skilimo procesuose, sterolių ir steroidinių hormonų sintezės ir acetilcholino procesuose. Pantoteno rūgštis palaiko normalią epitelio būklę. Ši medžiaga ypatingai reikalinga, kai yra odos paviršiaus, ar audinių pažeidimų. Tokiais atvejais, pantoteno rūgšties trūkumas gali būti kompensuojamas išoriškai naudojant pantenolį.

Jis stimuliuoja odos regeneraciją, reguliuoja ląstelių apykaitą ir sustiprina kalogeno skaidulas. Skatina atsinaujinimą ir turi švelnų uždegimą slopinantį poveikį, maitina bei minkština odą ir plaukus.

Gebenių ekstraktas

Išgaunamas iš visžalių lianos lapų. Sudėtyje turi glikozidų (hederinų), flavonoidų, pektinų, mineralinių druskų, organinio jodo junginių ir kitų sudedamųjų dalių. Gebenės ekstraktas efektyviai drėkina plaukus ir odą, gerina kraujotaką, mažina hiperemines būkles, turi tonizuojantį, baktericidinį ir uždegimą slopinantį poveikį.

Salicilo rūgštis

Tai hidroksi rūgštis sudėtyje turinti fenolio grupę. Iš pradžių salicilo rūgštis buvo išgaunama iš gluosnio žievės. Turi odos sluoksniavimąsi sukeliančių ir uždegimą slopinančių savybių. Salicilo rūgštis tirpsta riebaluose, todėl lengvai įsiskverbia į riebalines liaukas. Kosmetikos produktai su salicilo rūgštimi gali būti naudojami kiekvieną dieną.

Ši rūgštis aptinkama esterių forma beržų žievėje ir Gaulteria lapuose. Turi stiprių antiseptinių, priešgrybelinių ir keratolitinių savybių. Salicilo rūgštis gali būti naudojama kaip fitohormonas. Salicilo rūgštis pakelia temperatūrą tam tikruose termogeninių augalų organuose (ypatingai arnoldo raflezijoje). Tai įvyksta dėl mitochondrijų elektronų perdavimo grandinės sutrikimų.

Šiuo metu atliekami intensyvūs tyrimai, siekiant įvertinti salicilo rūgšties įtaką nespecifinio atsako į stresą sukeliančių faktorių vystymuisi ir aktyviojo deguonies kaupimą.

Alfa hidroksi rūgštys, AHA

Šios rūgštys dar vadinamos „vaisių rūgštimis“, kadangi jų yra vaisiuose. Natūralios vaisių rūgštys tirpdo paviršiaus keratino atplaišas (cheminis valymas), palaiko drėkinimą ir sulaiko vandenį, aktyvuoja imuninį atsparumą ir suteikia odai sveiką išvaizdą, švelnumą ir aksominės odos pojūtį.

Hidroksi rūgštys turi šveičiamąjį, drėkinamąjį, uždegimą slopinantį ir antioksidacinį poveikį odai, taip pat stimuliuoja kalogeno ir glikozaminoglikanų sintezę. Citrinų, glikolio, pieno, obuolių ir vyno rūgštys, esančios Simone asortimente, skirtos giliam folikulų riebalinių angų valymui, keratinuotų odos ląstelių, susikaupusių odos porose, pašalinimui. Iš visų AHA rūgščių, glikolio rūgštis išsiskiria stipriausia keratolitine veikla.

Būtent šios rūgšties dėka odos glotnumo efektas pasiekiamas iškart panaudojus AHA rūgštis. Pieno rūgštis yra itin aktyvus drėkiklis. Tyrimai atskleidė, kad ši rūgštis sustiprina glikozaminogliukanų sintezę. Citrinos rūgštis skatina kalogeno sintezę. Vyno ir obuolių rūgštys pagerina odos elastingumą. Šių rūgščių derinys yra efektyviausias iš visų.

Nikotinamidas

Nikotino rūgštis, niacinas, vitaminas PP arba В3. Nikotino rūgšties trūkumas sukelia odos pleiskanojimą, dėl ko ji netenka elastingumo. Vartojama išoriškai, ši rūgštis plečia smulkiąsias kraujagysles, gerina mikrocirkuliaciją bei sukelia švelnų antikoaguliantų poveikį (padidina fibrinolitinį kraujo aktyvumą).

Rozmarino ekstraktas

Jau ilgą laiką naudojamas galvos odos ir plaukų gydymo formulėse. Sudėtyje turi alkaloidų (0.5%, rozmaricino), tanino medžiagų (iki 8%), flavonų, beta–sitosterolio, nikotino, glikolio, kofeino bei rozmarino rūgščių

Rozmarino rūgštis – kaip efektyvus antioksidatorius – sukėlė nemažą susidomėjimą pastaraisiais keleriais metais. Ji turi antiseptinių savybių ir naudojama odos infekcijų bei egzemos gydymui, gerina kraujotaką, turi tonizuojantį ir dezinfekuojantį poveikį bei šalina pleiskanas.

Pušų pumpurų ekstraktas

Pušų pumpurai turi įvairių dervinių ir rauginių medžiagų, eterinių aliejų, vitaminų ir pinicikrino. Pušies mediena naudojama pušies degutui išgauti karbonizuojant aukštoje temperatūroje.

Pušies drožlėse gausu vertingų vitaminų. Naudojant užpiltinėse ir koncentratuose, apsaugo ir gydo nuo hipovitaminozės C. Pašalina uždegimą plaukų folikuluose. Reguliuoja riebalų išsiskyrimą.

Kalninės arnikos gėlių ekstraktas

Aktyviausias terapinis vaidmuo siejamas su Faradiolo junginiu, kuris, naudojamas išoriškai, stimuliuoja plaukų augimą, taip pat turi vietiškai dirginančių savybių bei uždegimą slopinantį poveikį. Jis efektyvus hematomų, piodermos, trofinių žaizdų ir terminių odos sužeidimų gydymui.

Vienapiestės gudobelės ekstraktas

Jos vaisiuose yra nemažas kiekis cukrų (daugiausia fruktozės), obuolių ir citrinų rūgščių, pektino ir tanino medžiagų. Ekstrakte gausu vitamino C, P ir karotino. Gėlės turi eterinio aliejaus, kalcio, magnio, cinko ir kitų cheminių elementų, taip pat ir jų druskų.

Medicinoje, vienapiestė gudobelė naudojama nuo XVI a. dėl raminamųjų, antispazminių ir nuskausminamųjų savybių. Kosmetikos gaminiuose, skirtuose odos ir plaukų priežiūrai, vienapiestės gudobelės ekstraktas naudojamas odai dėl drėkinamųjų savybių ir reguliuoja skysčių balansą, tonizuoja, pagerina apykaitos procesus, sumažina niežėjimą ir uždegimą.

Silicis

Silicis – tai jungiamųjų audinių struktūrą formuojantis elementas. Dėl silicio trūkumo organizme plaukai tampa sausi, trapūs, plonėja ir slenka.

Dumblių ekstraktas

Dumblių sudėtyje yra eterinių riebiųjų rūgščių, antioksidantų (vitaminų E ir C), natrio, kalio, geležies, cinko, amino rūgščių ir baltymų bei karotino. Dėl tokios sudėties, dumblių ekstraktas pagerina odos apykaitos procesus, stimuliuoja kraujotaką, sustiprina odos ir plaukų elastingumą, gydo seborėją, taip pat sulėtina senėjimo procesus.

Raudonųjų dumblių ekstraktas

Naudojamas kaip natūralus tirštikis, skirtas išgauti želė pavidalą ir kaip medžiaga, turinti vandens rišamųjų savybių. Ekstraktas puikiai tinka sausiems, pažeistiems plaukams atstatyti, maitina ir drėkina juos.

Phaeodactylum tricornutum dumblių ekstraktas

Šie dumbliai išsiskiria savo ypatingu ląstelių silicio oksido „šarvu“. Būdami pagrindine jūros planktono sudėtinė dalimi, diatomai sudaro iki vienos ketvirtosios visos planetos organinės medžiagos dalies. Jie turi absorbuojančių savybių ir pagerina plaukų struktūrą, suteikiant jiems stiprumo.

Alaus mielių ekstraktas

Šis produktas išgaunamas iš mielių (sacharomicetų). Mielių sudėtyje yra glikozidų, B grupės vitaminų ir nukleino rūgščių. Dėl didelio polisacharidų kiekio (betagliukano) ne tik puikiai drėkina plaukus, bet taip pat pagerina odos apsaugines savybes, apsaugo odos ląsteles nuo kenksmingo ultravioletinių spindulių poveikio, skatina kalogeno ir glikoproteino gamybą.

Žaliosios arbatos ekstraktas

Indiška ir Vietnamo žalioji arbata labai paplitusi pasaulyje. Šis visžalis medis, arba krūmas priklauso arbatmedinių šeimai ir auginamas tiek dėl savo išskirtinai rožinių arba pilkšvai rožinių žiedų, tiek siekiant išgauti naudingus aliejus ir panaudoti juos kosmetikoje (eteriniai aliejai išgaunami iš lapų).

Dėl savo savybių, žaliosios arbatos ekstraktas yra galingas antioksidantas, apsaugantis viršutinius odos sluoksnius nuo žalingo saulės spinduliavimo poveikio ir laisvųjų radikalų, lėtina odos senėjimo procesus, šalina sudirgimą ir ramina odą.

Sabalpalmių ekstraktas

XVIII a. pradžioje pirmą kartą rasta įrašų apie sabalpalmių ekstrakto naudojimą medicinoje. Šiais laikais atliktų tyrimų metu buvo tiksliai nustatyta sabalpalmių ekstrakto sudėtis. Nustatyta, kad sabalpalmių ekstraktas turi dekano, lauro, palmitino, sviesto riebiųjų rūgščių esterių ir glikozidų betasisterolio.

Mineapolio medicinos centro mokslininkai išanalizavo 18 klinikinių studijų, atliktų su 2939 pacientais, rezultatus. Moksliškai įrodyta, kad sabalpalmių ekstraktas lėtina vietinę prostaglandinų sintezę ir yra nenuginčijamas 5-alfa reduktazės inhibitorius. Kitaip tarus, preparatai su sabalpalmių ekstraktu slopina testosterono virtimą dihidrotestosteronu, kuris dažniausiai sukelia vyrų ir moterų plaukų slinkimą.

Sabalpalmių ekstraktas taip pat blokuoja dihidrotestosterono prisijungimą prie ląstelių receptorių. Dėl šių savybių, preparatai su sabalpalmių ekstraktu yra galingi natūralus antiandrogenai, blokuojantys neigiamą dihidrotestosteronų poveikį plaukams.

Alternatyviosios ir papildomos medicinos leidinyje (2002;8:143–52) teigiama, kad, remiantis tyrimais, esant vyrų plikimo modeliui, plaukų augimas gali būti pagerintas naudojant preparatus su sabalmedžio ekstraktu (Serenoa repens) ir betasitosteroliu (šio komponento yra daugelyje valgomų augalų).

Paprastojo kaštono (Paprastojo kaštono sėklų) ekstraktas

Šio ekstrakto biologinis aktyvumas pirmiausia išsiskiria ypač aktyviu cheminiu junginiu – aescino (triterpeno glikozidu). Eksperimentiniai tyrimai atskleidė, kad aescinas turi žymų venotonizuojantį poveikį, atitinkantį serotonino ir dihidroergotamino veiklą. Aescinas turi nemažą uždegimą slopinantį ir antiedeminį poveikį. Uždegimą slopinantis aescino veikimas stipresnis nei butadiono.

Kapiliarus stiprinančios aescino savybės patvirtina prielaidą, kad jis veikia pačią pradinę uždegimo stadiją, kai atsiranda kraujagyslių pralaidumo sutrikimas. Be to, kad stiprina kraujagysles ir kapiliarų sieneles, aescinas taip pat skatina kraujotaką, gerina apykaitos procesus odos ląstelėse, ir reguliuoja riebalų išsiskyrimą.

Citrinmedžio žievelės ekstraktas

Jo gydomasis poveikis patvirtintas dėl citrinų aliejaus ir citrinų rūgšties sudėtyje, kurie, kartu su obuolių ir gintaro rūgštimis, atlieka svarbų vaidmenį apykaitos procese.

Askorbo rūgštis (vitaminas C) yra ne mažiau svarbi citrinų gydomojo poveikio dalis. Preparatai su citrina pasižymi atstatomuoju, priešuždegiminiu, antimikrobiniu, antiparazitiniu ir priešgrybeliniu poveikiais, taip pat stimuliuoja odą bei pašalina seborėjos apraiškas.

Didžiųjų varnalėšų šaknų ekstraktas

Savo poveikiu plaukams tai tiesiog stebuklinga priemonė. Tai viena iš geriausiai plaukus stiprinančių priemonių.

Beveik neįtikėtina, tačiau šio augalo šaknys turi ypač didelį kiekį medžiagų: palisacharido inulino (iki 50 %), varnalėšų eterinio aliejaus, baltymų (apie 12 %), vitaminų А, В, С, Е, Р; druskų: chromo, kobalto, geležies, magnio, fosforo, kalio, silicio, natrio, cinko, kalcio, vario, mangano, seleno ir sieros; riebalų aliejų, sudarytų iš oleino, linolo, palmitino ir stearino rūgščių, rauginių medžiagų, flavonoidų, glikozidų ir alkaloidų. Vartojamos išoriškai, varnalėšų šaknų sultys pasižymi baktericidiniu poveikiu.

Mentolis

Suteikia švelnios vėsos ir gaivos pojūtį, apsaugo galvos odą nuo sudirgimo, palaiko plaukų švarą ilgesnį laiką. Mentolis aktyvuoja TRPM8 receptorius, kurie reguliuoja kalcio kiekį ląstelėje, prisideda prie kraujotakos ir apykaitos skatinimo.

Didžiosios nasturtės gėlių ekstraktas

Ekstrakto sudėtyje yra askorbo rūgšties, karoteno, benzilo izotiocianato. Europoje, senovėje, ypač vokiečių liaudies medicinoje, nasturtės sultys buvo naudojamos įtrynimams kaip plaukų augimą skatinanti priemonė.

Ankštiniai čili pipirai

Sudėtyje turi alkaloido kapsaicino. Kapsaicinas priskiriamas natūraliai dirginančių medžiagų farmakologinei grupei. Kapsaicinas blokuoja A tipo greituosius K kanalus. Jo dirginantis poveikis pasireiškia dėl jo junginių su vaniliodo receptoriais VR1 (TRPV-1), ir yra jų antagonistas.

Notingemo universiteto mokslininkai atrado, kad kapsaicinas, kuris suteikia aitriesiems pipirams stiprų, deginantį skonį ir dirginantį poveikį, sukelia masinę piktybinių ląstelių žūtį.

Naujausio tyrimo „Kapsaicinas prieš klobetazolį lokalizuotos židininės alopecijos gydymui. Eur Acad Dermatol Venereol. 2009“, kurį atliko Ehsani A, Toosi S, Seirafi H, et al., duomenimis, patvirtintas kapsaicino efektyvumas židininio plaukų slinkimo gydymui, kurio poveikis prilygintas kortikosteriodo Clobetasol 0.5 % poveikiui.

Kapsaicinas taip pat pasižymi teigiamu poveikiu išsklaidyto (difuzinio) plaukų slinkimo, kilusio dėl streso, gydymui.

Piroktono olaminas

Aktyvus priešgrybelinis komponentas, sudėtyje turintis sieros, pasižymi baktericidiniu poveikiu pleiskanojimą sukeliančiai propionibacteria bakterijai. Stabdydamas šių lipofilinių mikroorganizmų paplitimą, piroktono olaminas mažina odos pleiskanojimą ir galvos odos niežėjimą.

Sfingolipidai, keramidai

Iš pradžių sfingolipidai buvo išgaunami iš smegenų audinio. Jų antrasis pavadinimas – keramidai – kilo iš lotyniško žodžio cerebrum (smegenys). Vėliau buvo nustatyta, kad keramidai sudaro didžiąją lipidų sluoksnio dalį tarp odos ir plaukų raginių sluoksnių. Iš visų keramidų svarbiausi tie, kurie turi daugiausiai linolo rūgšties. Šie keramidai sujungia gretimus lipidų sluoksnius į vientisą integruotą sistemą.

Jei trūksta keramidų arba linolo rūgšties, viršutinio raginio odos sluoksnio lipidų sluoksnis praranda vientisumą ir suyra. Tai sukelia plaukų sausumą ir trapumą, padidėjusį odos ir plaukų jautrumą kenksmingiems faktoriams.

Keramidai yra viena iš pagrindinių lipidų ląstelių membranų sudėtinių dalių ir tarpininkauja sfingomielino sintezėje. Ląstelės diferenciacijos, augimo, natūralaus senėjimo ir mirties biocheminiai procesai priklauso nuo jų kiekybinės ir kokybinės sudėties.

Kai kuriais atvejais, keramidai, susiformavę ląstelėje sfingomielino hidrolizės būdu, žymi apoptozę (t. y. genetiškai kontroliuojamas užprogramuotas ląstelių mirties procesas, kuris prasideda nuo tam tikrų signalų). Dėl šios priežasties keramidai yra svarbi kosmetikos prieš senėjimą (anti-aging) sudėtinė dalis.

Vaistinio šalavijo lapų ekstraktas

Šiame ekstrakte yra eterinio aliejaus, kuriame gausu kamparo, borneolio ir cineolio. Lapuose taip pat yra alkaloidų, flavonoidų ir linolo rūgšties gliceridų. Šalavijas plačiai žinomas dėl savo poveikio gydant plaukų slinkimą. Jis turi dezinfekuojančių, priešuždegiminių, sutraukiamųjų savybių ir sumažina prakaitavimą.

Hidrolizuotas šilkas

Šis hidrolizatas turi šilką formuojantį amino rūgščių kompleksą: asparto rūgšties, glutamo rūgšties, serino, glicino, treonino, alanino, arginino, leucino, valino, metionino, fenilalanino, izoleucino, cisteino, tirozino, lizino, prolino.

Natūralių amino rūgščių kompleksas palaiko optimalų drėkinimo balansą ir formuoja apsauginį sluoksnį, kuris pagerina plaukų išvaizdą. Šilko amino rūgščių sudėtinis poveikis suteikia silpniems ir trapiems plaukams apimties, elastingumo ir patrauklaus spindesio.

Europinio alyvmedžio lapų ekstraktas

Alyvmedžio šakelė – taikos simbolis, tačiau šis augalas taip pat gali padėti gydant žmonių negalavimus.

Europinis alyvmedis priskiriamas alyvmedinių šeimai. Augalo lapai turi oleonolio rūgšties, vitamino C, ir flavonoidų (rutino, liuteino ir hesperidino). Oleonolio rūgštis sudaro dalį oleuropeino. Pastarasis komponentas turi organizmui labai naudingų savybių. Alyvuogių ekstraktas pašalina arterijų spazmus ir atstato kraujotaką. Alyvmedžio lapuose esantis medžiagų kompleksas padeda palaikyti kraujagyslių sienelių vientisumą, mažina jų trapumą ir pralaidumą bei apsaugo nuo krešulių susidarymo.

Dabartinių mokslinių tyrimų duomenimis, europinio alyvmedžio lapų ekstraktas yra efektyvi antivirusinė priemonė, pasižyminti taip pat ir baktericidiniu (taip pat ir atsparioms streptokoko ir stafilokoko padermėms) ir priešgrybeliniu (taip pat ir kandidamikozės atveju) poveikiais. Alyvuogės žinomos dėl savo teigiamo poveikio plaukų struktūrai ir sveikai išvaizdai.

Fosfolipidai

Tai lipidų kompleksas, kuris konkrečiai charakterizuojamas fosforinės rūgšties liekanų dalyvavimu molekulėse. Fosfolipidai yra gyvybiškai svarbūs odos ląstelėms, kadangi jie yra pagrindiniai plazmos membranos komponentai bei yra pagrindiniai jų tiekėjai.

Fosfolipiduose esančios eterinės polinesočiųjų riebalų rūgštys, pavyzdžiui, linolo ir linoleno rūgštys, suteikia ląstelių membranai paslankumo, kuris reikalingas normalios ląstelių gyvybinės funkcijos palaikymui ir atsakingų už barjerines funkcijas lipidų raginio sluoksnio sintezei.

Fosfolipidai atsakingi už biologiškai aktyvių medžiagų pernešimą į giliuosius odos sluoksnius. Būdami panašūs į odos lipidus ir esantys odos paviršiuje, jie ištirpsta jame, pamažu išskirdami savo turinį į epidermį. Atitinkamai, užtikrina nuolatinį ir ilgalaikį aktyviųjų ingredientų poveikį, todėl pasiekiami aukšti rezultatai.

Fosfolipidai padidina epiderminio barjero pralaidumą ir pagerina biologiškai aktyvių medžiagų pernešimą. Taip vyksta dėl to, kad fosfolipidai, kartu su keramidais ir neutraliaisiais lipidais formuoja raginio sluoksnio lipidų matricą. Todėl fosfolipidai, patekę į raginį sluoksnį, įtraukiami į lipidų matricą, sutiekdami jam geresnį paslankumą ir palengvindami aktyviųjų medžiagų įsiskverbimą į jį.

Fosfolipidai drėkina odą ir apsaugo nuo dehidratacijos. Fosfolipidai spontaniškai organizuojami į sluoksnines arba plokštelines struktūras ir sukuria odos drėgmės kaupimo rezervuarus. Kadangi turi didelį panašumą su oda, jie jungiasi su korneocitais ir pasižymi ilgalaikiu drėkinamuoju poveikiu.

Drėkinamasis fosfolipidų poveikis pasireiškia ne vien dėl gebėjimo sulaikyti vandenį, bet ir dėl gebėjimo formuoti vandenyje dvisluoksnes struktūras; jie suformuoja ploną sluoksnį ant odos paviršiaus, kuris apsaugo ją nuo drėgmės netekimo. Fosfolipidai kontroliuoja aktyviųjų komponentų palaipsnį išskyrimą, užtikrindami jų ilgalaikį poveikį.

Cinkas

Cinkas dalyvauja ląstelių dalijimosi ir diferenciacijos procesuose, T ląstelės imuniteto vystymosi procese, veikia dešimčių fermentų veiklą, įskaitant fermentą antioksidantą superoksido dismutazę bei insuliną – kasos gaminamą fermentą.

Cinkas yra svarbiausias odos regeneracijai, plaukų ir nagų augimui ir riebalinių liaukų sekrecijos procesams, padeda įsisavinti vitaminą E bei palaiko šio vitamino normalią koncentraciją kraujyje, dalyvauja kraujodaroje. Cinkas reikalingas palaikyti normalią odos būklę, plaukų ir nagų augimą, taip pat gydant sužalojimus, nes atlieka svarbų vaidmenį baltymų sintezėje, stiprina organizmo imuninę sistemą ir pasižymi detoksikuojančiu poveikiu – t. y. padeda pašalinti anglies dioksidą iš organizmo.

Cinkas padeda išvengti priešlaikinio plaukų žilimo ir alopecijos bei pagerina plaukų išvaizdą. Patvirtinta, kad žili plaukai turi mažiau cinko.

Geležis

Geležis sudaro hemoglobino, mioglobino ir citochromų dalį. Didžioji žmogaus organizme esančios geležies dalis yra raudonųjų kraujo kūnelių pavidalu; daug geležies yra smegenų ląstelėse. Geležis labai svarbi energijos išlaisvinimo, fermentų reakcijų, imuninių funkcijų apsaugojimo ir cholesterolio apykaitos procesuose.

Ląstelės ir audiniai prisotinami geležimi dėl baltymo transferino veiklos, kuris geba pernešti geležies jonus. Geležis sustiprina plaukus, apsaugo juos nuo trapumo. Geležies trūkumas – dažna būklė, susijusi su plaukų slinkimu – iki nuplikimo pradžios.

Vandenyje ir riebaluose tirpių vitaminų ir mikroelementų kompleksas

Šis kompleksas, kurio yra Simone asortimento produktuose, padeda reguliuoti reikiamus apykaitos ir galvos odos apykaitos procesus, pasižymi teigiamu poveikiu plaukų išvaizdai ir augimui.

Vitaminų ir mineralų kompleksas padeda pagerinti kraujotaką ir ląstelių regeneracijos ir adenozino trifosfato tiekimo procesus, palaiko tinkamą baltymų ir angliavandenių apykaitos lygį, reikalingą užtikrinti sveikų plaukų išvaizdą, apsaugo plaukus nuo priešlaikinio žilimo.

Vitamino A, C ir E antioksidacinės savybės apsaugo plaukus ir odą nuo neigiamo aplinkos poveikio ir ultravioletinių spindulių bei apsaugo plaukų ir odos struktūrinius lipidus nuo oksidacijos.

Granatų ekstraktas

Dėl didelio polisacharidų kiekio sudėtyje (iki 14 %), riebalų rūgščių ir organinių rūgščių (citrinų, obuolių, oksalio, vyno, t.t.), didelės flavonoidų ir terpenoidų procentinės dalies, taip pat ir fitoestrogenų, šis ekstraktas turi platų biologinį poveikį.

Jis išsiskiria antioksidaciniu, drėkinamuoju, odos epitelio ląstelių atsinaujinimo efektais, žymiai veikia seborėją, atstato lipidų barjerą odos paviršiuje bei išsprendžia šerpetojimo ir sudirgimo problemą.

Hidrolizuoti DNA ir RNA

DNA ir RNA hidrolizatų sudėtyje yra purino ir pirimidino bazių, kurios yra natūralūs organiniai junginiai, ypač svarbūs baltymų sintezei.

Bioenergetikoje, nukleotidai, kurių sudėtyje yra adenino, atlieka svarbų vaidmenį; pavyzdžiui, adenozino trifosfatas (ATP), kuris yra universali energijos mainų valiuta gyvose ląstelėse. Guanozino trifosfatas yra būtinas baltymų sintezei. 3′-5′- ciklinis adenozino monofosfatas (cAMP) svarbus hormoninio reguliavimo mechanizmo elementas. Purino bazės taip pat sudaro daugelio kofermentų dalį. Pirimidino junginiai pasižymi stimuliuojančiu poveikiu plaukų augimui.

Purino ir pirimidino bazių dariniai, esantys Simone asortimento produktuose padeda išgauti stimuliuojantį poveikį, panašų į minoksidilio (minoksidilis yra aminopiridino darinys – stipriausias žinomas plaukų augimo stimuliatorius).

Palyginus su minoksidilio turinčiais preparatais, visi Simone asortimento plaukų augimą skatinantys stimuliatoriai neturi vartojimo nutraukimo poveikio ir gali būti naudojami kursais. Nustatyta, kad vitaminai B1 ir metiluracilas taip pat priskiriami prie aminopirimidino darinių.

Inozitolis

Inozitolis ypač svarbus plaukų augimui. Inozitolio trūkumas gali būti siejamas su plaukų slinkimu ir odos išbėrimais. Inozitolis svarbus nuolatiniam sveikų plaukų augimui palaikyti, apsaugo nuo priešlaikinio slinkimo būklių, drėkina, taip pat palengvina plaukų iššukavimą.

Inozitolis išsaugo sveiką odą ir pasižymi raminamuoju poveikiu. Suformuoja ląstelių membranų dalį, skatina ląstelių kvėpavimą, pasižymi stipriu lipotropiniu poveikiu, pagerina nervų signalų perdavimą ir reguliuoja vario ir cinko balansą.

Inozitolis dalyvauja DNR replikacijos ir baltymų sintezės procese, taip prisidėdamas prie greito audinių augimo ir regeneracijos. Pagerina kraujo takumą (klampumą) ir apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo, taip pat didina kraujagyslių sienelių elastingumą.

Capixil (Capixil™)

Capixil (Capixil™) tai patentuotas kompleksas (patento Nr. WO 2005/009456 – US7057719), kurį gamina Unipex (Kanada).

Capixil sudarytas iš tetrapeptido (acetil tetrapeptidas-3 – tai peptidas, sudarytas iš 4 amino rūgščių, skatinančių plaukų augimą per tiesioginę įtaką plaukų folikulams) ir raudonojo dobilo ekstrakto su aukštos koncentracijos biochaninu A. Raudonojo dobilo ekstraktas tradiciškai naudojamas astmos, psoriazės ir egzemos gydymui.

Pagrindinis raudonųjų dobilų izoflovanas biochaninas A yra efektyvus 50 alfa reduktazės 1 tipo ir 2 tipo inhibitorius.

Tyrimai atskleidė, kad biochaninas A slopina uždegimą, blokuodamas uždegiminius citokinus, ypatingai IL-1α. Biomimetinis acetyl tetrapeptidas-3 skatina tarpląstelinės matricos baltymų sintezę plaukų folikulų svogūnėliuose, ir tokiu būdu tiesiogiai skatina plaukų augimą.

Dėl išsamesnės informacijos apie atliktus tyrimus skaitykite interneto svetainėje www.unipex.com. Kompleksas Calixipil sudaro losjono LOTION PLACENTA SHOCK DE LUXE dalį.

Hidrolizuotas keratinas

Keratinai priklauso fibrilinių mechaninį atsparumą turinčių baltymų šeimai, kuri yra mažesnė tik už chitino šeimą. Keratinai sudaro beveik 90 % palukų sudėties. Todėl keratinas iš anksto lemia plaukų mechaninį atsparumą ir struktūrą.

Keratino skaidulos turi didelį kiekį disulfido tiltų, susidariusių dalyvaujant amino rūgšties cisteino turinčiai sierai, kuris suteikia papildomą atsparumą ir funkcinį atsparumą keratinui.

Cisteinas sudaro 14 % žmogaus plaukų. Keratinu gydytų plaukų tamprumas padidėja 2,7 cn/Tex virš normaliems plaukams būdingų verčių. Naudojant šampūnus ir balzamus be keratino, visų tipų plaukų stiprumas susilpnėjo.

Pagal gautus rezultatus pastebima, kad šampūnai ir balzamai su keratinu idealiai tinka plaukų profesionaliai priežiūrai ir naudojimui namuose. Dėl šios priežasties produktai su keratinu skirti naudoti:

– Po visų plaukams skirtų kirpyklose atliktų procedūrų (cheminio garbanojimo, tiesinimo, dažymo ir kitų cheminių ir terminių poveikių procedūrų).

– Atstatymui po neigiamo aplinkos poveikio (saulės, jūros ir chloruoto vandens, dulkių, dūmų, it t. t.).

– Organizmo apykaitos sutrikimų atvejais, dėl kurių sutrinka amino rūgščių, vitaminų ir makro bei mikroelementų, būtinų užtikrinti plaukų normalią sandarą ir augimą, įsisavinimą.

– Dėl vizualiai pastebimų plaukų struktūros pokyčių, pvz., išsišakojus plaukų galiukams, trapiems bei ypatingai išsausėjusiems plaukams.

– Siekiant apsaugoti plaukus nuo plaukų struktūros pokyčių ir jų slinkimo.

Klimbazolis

Klimbazolis tai ypač stiprus junginys nuo pleiskanų. Priskiriamas prie azolų bei pasižymi priešgrybeliniu poveikiu. Azolai slopina ergosterolio sintezę grybelinės ląstelės membranoje.

Daugiausia naudojamas medicininiuose preparatuose ir kosmetikos priemonėse. Klimbazolis naikina pleiskanas ir apsaugo nuo jų atsiradimo, pasižymi atpalaiduojančiu poveikiu galvos odai ir suteikia plaukams sveiką spindesį. Taip pat tai yra aktyvus antimikrobinis komponentas.

Kofeinas

Kofeinas yra purino alkaloidas. Įrodyta, kad vartojant išoriškai, kofeinas pasižymi stimuliuojančiu poveikiu plaukų augimui.

2007 m. T. W. Fischer (Journal of Dermatology; Jan 2007, Vol. 46 Issue 1, p27-35) immuno–histochemiškai atliktas tyrimas atskleidė, kad statistikoje pastebimai pagerėjęs pacientų, kenčiančių nuo androgeninės alopecijos, plaukų augimas siejamas su kofeino poveikiu plaukų folikulams atlikto ex vivo eksperimento metu.

Taip pat kofeino teigiamas vaidmuo patvirtintas tyrimais, kurie buvo atlikti Hamburgo-Ependorfo universitetinės ligoninės dermatologijos skyriuje. Kartu su minoksidiliu ir kitais stimuliatoriais, kofeinas pasižymi sinergetiniu poveikiu.

Dabartiniais duomenimis, kofeino slopinamasis poveikis fosfodiesterazei yra labai svarbus jo veikimo mechanizme, ir sukelia tarpmolekulinį ciklinio adenozino monofosfato kaupimą. Kofeinas slopina trombocitų agregaciją ir pagerina kraujotaką.

Dilgėlių ekstraktas

Jau senovėje dilgėlė buvo naudojama kaip medicininis augalas. Pirmasis gydomąsias dilgėlės savybes aprašė Avicena.

Dilgėlės lapuose yra didelis kiekis vitamino C, karotino, chlorofilo (iki 5 %), rauginių medžiagų, organinių rūgščių, porfirinų, flavonoidų, vitaminų B1, В12, K, Е, РР, pantoteno rūgšties, karotinoidų, geležies, mangano, sieros, vario, silicio, boro, nikelio, titano, kalcio, kalio, mineralinių druskų, acetilcholino, histamino bei fitoncidų.

Lapų plaukeliai turi azoto, skruzdžių ir kitokių rūgščių, taip pat acetilcholino, dėl kurio augalas turi dilginimo poveikį. Dilgėlė turi ne mažiau baltymų nei kiti žinomi azoto turintys augalai: žirniai, pupos ir ankštiniai augalai. Dėl šių medžiagų poveikio akivaizdu, kodėl dilgėlė plačiai naudojama plaukų ir galvos odos ligų gydymui.

Augalas turi priešuždegiminių, antiseptinių savybių, stabdo kraujavimą, gydo žaizdas, turi bendrų atstatomųjų savybių ir skatina pažeistų audinių regeneraciją. Eksperimentų metu taip pat patvirtinta, kad kartais ne prasčiau nei geležies preparatai, dilgėlė gali padidinti raudonųjų kraujo kūnelių skaičių.

Bičių pienelis

Tai maistas, kuriuo bitės maitina lervas pirmąsias tris dienas. Bičių motinėlė maitinasi bičių pieneliu visą savo gyvenimą.

Bičių pienelio sudėtyje yra baltymų, fruktozės, gliukozės ir sacharozės, beveik visų žinomų vitaminų, nedidelis kiekis estrogenų, progesterono, pieno ir piro raceminės rūgščių, stearino, lipidų ir t. t. Bičių pienelį gamina bitės darbininkės ir jį išskiria iš hipofaringinių liaukų.

Jis taip pat žinomas kaip biologinis stimuliatorius. Pasižymi į estrogenų panašiu poveikiu ir atstatomuoju efektu, skatina ląstelių apykaitą ir regeneracijos procesus, pagerina audinių maitinimą, maitina ir drėkina odą, ir plaukus.

Bičių pienelis padeda pašalinti radionuklidus iš organizmo. Laikomas vienu iš sterilių produktų, kurie gali būti naudojami kaip uždegimą slopinančios ir baktericidinės priemonės gydant žaizdas, nudegimus, ir daugelį kitų odos ligų. Taip pat padeda pakelti hemoglobino kiekį.

Siauražiedė mimoza

Šis augalas žinomas dėl savo gebėjimo paspartinti ląstelių pasidalijimo procesą ir odos apykaitą, skatina kalogeno sintezę, pagerina mikrocirkuliaciją ir padeda prisotinti audinius aktyviuoju deguonimi. Taninai sudaro 42 % žievės, todėl dėl augalo rauginių ir uždegimą slopinančių savybių padeda gydyti seborėją.

Placentos ekstraktas

Šis ekstraktas turi visų pagrindinių ir nepagrindinių amino rūgščių, reguliuojančių peptidų, polisacharidų, hialurono rūgšties, gintaro rūgšties, chondroitino sulfato, lipidų, dimetilamino etanolio, kofermento Q10, polinesočiųjų riebalų rūgščių, baltymų, alfa–fetoproteinų, lecitino, augimo faktorių, natūralių ir gerai subalansuotų vandenyje tirpių ir riebaluose tirpių vitaminų, makro ir mikroelementų.

Pasižymi trofiniu stimuliuojančiu poveikiu odai, maitina ir drėkina odą, ir plaukus, skatina plaukų augimą, atlieka atstatomąsias ir apsaugines funkcijas, padeda atstatyti plaukų ir odos savireguliacijos procesus. Sudėtyje nėra hormonų.

Baltažiedės notrelės ekstraktas

Baltažiedės notrelės žiedai ir lapai turi alkaloido laminino, flavonoidų, kumarinų, eterinių aliejų, rauginių medžiagų, organinių rūgščių (kofeino, N kumarino, galo, chlorogeno ir ferulinė rūgščių), karotino (15 mg %), askorbo rūgšties (pavasarį, iki 130 mg %), augalinių klijų ir saponinų.

Dėl tokios gausios sudėties, ekstraktas skatina plaukų augimą, sumažina jų slinkimą, pasižymi aktyviu uždegimą slopinančiu ir tonizuojančiu poveikiais. Dėl medicininių savybių baltažiedė notrelė slopina alerginės dermatozės, furunkuliozės, egzemos ir odos opų simptomus.

Vitaminai В1, В2, В3, В5, В6, С, А, Е, inozitolis, sacharomicetai / vario, cinko, geležies ir silicio fermentai

B grupės vitaminai, tokie kaip tiaminas (B1), riboflavinas (B2), niacinas (B3), pantoteno rūgštis (B5), piridoksinas (B6), biotinas (B7), ir inozitolis (B8) reikalingi užtikrinti sveiką plaukų augimą. Šios grupės vitaminai atsakingi už plaukų augimą, todėl jų trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą.

Vitaminas B1 nesintezuojamas žmogaus organizme ir pasisavinamas su maistu. Iš pradžių, dėl šio vitamino trūkumo pablogėja nervų laidumas, ir pasireiškia adenozino trifosfato trūkumas.

Vitaminas B2 reikalingas raudonųjų kraujo kūnelių formavimosi procese, antikūnų gamybai, plaukų augimo reguliavimo ir nagų bei odos keratinizacijos procesuose. Jis reguliuoja skydliaukės veiklą. Riboflavino trūkumas žmonėms išoriškai pasireiškia burnos gleivinės pakitimais, cheilitu, įtrūkimais lupų kampučiuose (kampinis stomatitas), seborėjiniu dermatitu, ypatingai juoko raukšlėse, nosies sparnelių, ausų ir akių vokų srityse. Akių sutrikimai, pvz., katarakta, konjunktyvitas ir keratitas taip pat dažni sutrikimai. Esant šio vitamino trūkumui, dažnai pasireiškia anemija, raumenų silpnumas ir deginantis pėdų skausmas. Vitaminas B2 reikalingas užtikrinti sveiką plaukų augimą.

Vitaminas B3 (vitaminas PP, niacinas) organizme paverčiamas nikotinamidu, kuris dalyvauja riebalų, baltymų, amino rūgščių ir purino apykaitoje, taip pat audinių kvėpavimo ir biosintezės procesuose. Jis plečia kraujagysles (įskaitant smegenų kraujagysles), pagerina mikrocirkuliaciją, pasižymi švelniu antikoaguliantų poveikiu (pagerina kraujo fibrinolitinę veiklą), sustiprina atmintį ir judesių koordinaciją. Taip pat dalyvauja plaukų melanino gamyboje. Dėl vitamino B3 trūkumo pablogėja plaukų augimas ir gali prasidėti priešlaikinis plaukų žilimas.

Vitaminas B5 (pantoteno rūgštis, pantenolis, dekspantenolis) atsakingas už audinių regeneraciją, ypatingai odos ir gleivinės. Pantenolis yra vienintelis vitaminas, kuris gerai absorbuojamas, kai naudojamas ant odos. Dekspantenolis organizme paverčiamas pantoteno rūgštimi, kuri reguliuoja angliavandenių ir riebalų apykaitą bei dalyvauja acetilcholino, kortikosteroidų ir porfirinų sintezėje. Šis vitaminas pagreitina mitozę, sustiprina kalogenų audinius, pasižymi atstatomuoju, metaboliniu ir uždegimą slopinančiu poveikiais.

Vitaminas B6 (piridoksinas) padeda efektyviai panaudoti gliukozę ląstelėse, pagerina smegenų audinių apykaitą, kadangi jis yra pagrindinis amino rūgščių apykaitos ir didžiosios dalies neurotransmiterių į centrinę nervų sistemą sintezės katalizatorius. Todėl, vitaminas B6 pagerina smegenų veiklą, padeda sustiprinti atmintį ir psichinę būklę. Taip pat žinomas kaip „vitaminas antidepresantas“, kadangi dalyvauja „laimės hormono“ serotonino sintezėje, reguliuoja apetito jausmą ir miego kokybę. Dėl vitamino B6 trūkumo pablogėja gliutamino apykaita, tai sukelia centrinės nervų sistemos veiklos sutrikimus (traukulius, ir t. t.). Dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamybos ir gliukozės įsisavinimo į nervų ląsteles procesuose. Dėl vitamino B6 trūkumo atsiranda nuovargis, depresija, slenka plaukai, skilinėja lūpų kampučiai, pablogėja kraujotaka, tirpsta galūnės, pasireiškia artritas, ir raumenų silpnumas. Vitaminas B6 apsaugo nuo pleiskanų.

Biotinas (vitaminas B7) yra baltymų ir riebalų apykaitą reguliuojantis kofermentų komponentas, pasižymintis dideliu aktyvumu. Biotino trūkumas pasireiškia plaukų slinkimu, pleiskanojimu ir seborėja. Biotino trūkumui taip pat būdingi odos pažeidimai, blyškus, balkšvas lygus liežuvis, mieguistumas, depresija, raumenų minkštumas ir silpnumas, hipotonija, didelis cholesterolio ir cukraus kiekis kraujyje, anemija, apetito praradimas ir pykinimas.

Vitaminas A (retinolis) naudojamas beveik visų odos ligų (aknės, seborėjos, psoriazės, ir kt.) gydymui. Jei yra odos pažeidimų (žaizdų, saulės nudegimų), vitaminas A paspartina gijimo procesą ir stimuliuoja kolageno sintezę, pagerina regeneruojančio audinio kokybę ir sumažina infekcijų riziką.

Vitaminas A dalyvauja steroidų hormonų (įskaitant progesteroną) sintezėje. Kadangi vitaminas A ir β-karotinas yra galingi antioksidantai, jie naudojami vėžinių ligų prevencijai ir gydymui. Vitaminas A ir β-karotinas saugo ląstelių membranas nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, be to β-karotinas taip pat neutralizuoja pavojingiausių tipų laisvuosius radikalus. Vitaminas A reikalingas normaliam imuninės sistemos funkcionavimui ir yra nepakeičiamas kovojant su infekcijomis. Vitaminas A suteikia plaukams elastingumo, sustiprina juos ir sulaiko ultravioletinius spindulius. Kai trūksta šio vitamino, galvos oda gali pradėti pleiskanoti, o plaukai tampa ploni ir trapūs.

Vitaminas E (tokoferolis) yra pagrindinis maitinamasis antioksidantas. Jis sulėtina ląstelių senėjimo dėl oksidacijos procesą, pagerina ląstelių mitybą, sustiprina kraujagyslių sieneles, apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo ir padeda juos išskaidyti. Vitaminas E dalyvauja ląstelių dalijimosi, kvėpavimo ir apykaitos procesuose. Išoriškai vartojamas vitaminas E padeda odai gyti ir sumažina randų audinių susiformavimo riziką. Taip pat tokoferolis padeda gydyti egzemą, odos opas, pūslelinę ir seborėją. Dėl Vitamino E trūkumo pradeda slinkti plaukai.

Vitaminas C (askorbo rūgštis) taip pat yra naudojamas norint išvengti plaukų slinkimo. Jis pagerina kapiliarų tonusą ir vientisumą. Vitamino C trūkumas blogina mikrocirkuliaciją, todėl plaukai gali pradėti slinkti, kurie ypač gerai turi būti aprūpinami krauju. Vitaminas C pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, padeda įsisavinti geležį, be kurios plaukai taptų trapūs ir blankūs. Vitaminas C padeda įveikti stresą – vienu iš didžiausių gražių plaukų priešų.